W Polsce usługi kurierskie są jeszcze w fazie rozwoju w porównaniu do innych krajów Europy. Jednak z każdym rokiem, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych, szczególnie jeśli chcemy wysłać przedmiot o większych gabarytach lub niestandardowych rozmiarach.

Dostarczenie w 48 godzin

Firmy kurierskie stawiają na jakość i pełen profesjonalizm, dlatego kładą duży nacisk na to, aby paczki były doręczane możliwie jak najszybciej. Średni czas oczekiwania na dostawę wynosi do 48 godzin, co jest imponującym wynikiem, jeśli porównamy go ze standardami tradycyjnych usług pocztowych. Co więcej, z każdym rokiem ceny za świadczenia kurierskie spadają, a jeśli znajdziemy dobry serwis pośredniczący, możemy wysyłać paczki taniej nawet o 60%. Jeśli nie wiemy jak zamówić kuriera, wystarczy zalogować się do serwisu www.goodpak.pl, w którym bez większych formalności nadamy paczkę. Istnieje również opcja, która pozwala zamówić kuriera przez telefon, co jest dedykowane dla osób, które jeszcze nie do końca potrafią korzystać z internetu.

Jak nadać paczkę?

Jeśli chcemy zamówić kuriera, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak zapakowaliśmy swoją przesyłkę. Należy to zrobić dokładnie i porządnie, bo w przeciwnym razie kurier może odmówić odbioru. Jeśli jednak mamy do wysłania dokumenty, wówczas można skorzystać z gotowych kopert A4, które posiada kurier. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zawartość nie ulegnie zniszczeniu i żadna nieupoważniona osoba nie będzie mogła sprawdzić, co jest w środku. Aby nadać paczkę, wystarczy umieścić w serwisie następujące dane:

 

  • waga paczki (standardowe są do 30 kg);
  • wymiary paczki (wysokość, szerokość oraz długość);
  • opcje dodatkowe – np. koperta A4