Oddłużanie – na czym polega? Skuteczna pomoc dla zadłużonych.

Czym jest oddłużanie? Na czym to polega i co trzeba zrobić, aby wyjść ze sprali zadłużenia? Takie pytania stawiają przed sobą tysiące osób w trudnej sytuacji finansowej. Okazuje się, że istnieje pomoc dla osób zadłużonych. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać i co robić. W tym artykule wyjaśniamy, na czym polega proces oddłużania i jak można z niego skorzystać.

 

Masz długi w UK? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy. Sprawdź więcej: bankructwo w uk

Na czym polega oddłużanie Jak to działa?

Pojęcie oddłużania nie podlega definicji jako takiej. Oddłużanie to proces, w którym podejmuje się działania prawne i faktyczne w celu wyjścia z długów. Można rozpocząć oddłużanie na własną rękę, ale jest to ryzykowne. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy.

Musisz pamiętać, że wyjście z długów to proces często powolny i żmudny. Wymaga nie tylko ogromnego doświadczenia, ale też cierpliwości.

Istnieje kilka rodzajów oddłużania.  Do najczęściej spotykanych rodzajów oddłużania należy:

  • oddłużanie chwilówek,
  • oddłużanie kredytów bankowych,
  • oddłużanie z komornikiem.

Korzyści jakie płyną z oddłużania

Rozpoczynając procedurę oddłużania, zawsze musimy zacząć od analizy sytuacji dłużnika. Jest to jedna rzecz. Druga, to zbadanie oczekiwań osoby, która szuka odpowiedzi na pytanie jak wyjść z długów.

Nie każda procedura w spłacie długów jest taka sama. Instrukcje dotyczące pomocy dłużnikowi mogą się różnić, a obowiązkiem profesjonalnej firmy windykacyjnej jest ocena preferowanej przez dłużnika techniki wyjścia z długów. Poniżej podajemy przykładowe formy wyjścia z długów.

  • odroczenie terminu spłaty zadłużenia
  • zablokowanie komornika
  • zmniejszenie kosztów i odsetek,
  • przedsądowe negocjacje z wierzycielem,
  • zmniejszenie kwoty kapitału do spłaty,
  • pismo o przedawnienie długu

Dopuszczalne jest również umorzenie długów w drodze upadłości. Z upadłością konsumencką wiąże się jednak kilka problemów. Po pierwsze, ogłoszenie upadłości konsumenckiej nakłada na Ciebie status „dorosłego dziecka”.

Na wszelkie większe wydatki musi uzyskać zgodę.. Nie może samodzielnie dysponować w pełni swoimi zarobkami i traci wszystkie swoje oszczędności -Włącznie z samochodem czy nieruchomościami.

Media promują ostatnio upadłości konsumenckie. Nie pokazuje to jednak całego problemu. Obecnie łatwo jest ogłosić upadłość. Jednak temat upadłości kończącej się zadłużeniem w istniejących ramach prawnych praktycznie nie istnieje. Oznacza to, że można stracić wszystko, przez wiele lat być zależnym od osób trzecich, a mimo to na koniec mieć długi.

 

Dodaj komentarz